scorecardresearch

AK Parti İktidar Olduğundan Beri Bu Domatesi Ekiyor

4 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 6 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
İzmir’de hobi amacıyla sebze yetiştiren bir vatandaş, ektiği domateslerin ampul biçiminde olduğunu görünce çok şaşırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan hayranlığını anlatan Bahadır Yeşilkaya, AK Parti iktidarda olduğu sürece ampul şeklindeki domatesi ekmeye devam edeceğini söyledi.
İzmir’in Urla ilçesi Özbek köyünde yaşayan Bahadır Yeşilkaya (32), evinin bahçesinde hobi amacıyla sebze yetiştiriyor. Bir gün eniştesinin getirdiği domates tohumunu bahçeye eken Yeşilkaya, çıkan domateslerin ampul şeklinde olduğunu görünce çok şaşırdı. Daha sonraları bu domates cinsinin Türk menşeli olduğunu öğrenen Yeşilkaya, AK Parti logosunu çağrıştıran ampul şeklindeki domatesleri her yıl ekmeye başladı.

Ampul şeklindeki domatesleri ilk olarak AK Parti’nin iktidara geldiği yıl ektiğini anlatan Bahadır Yeşilkaya, “Eniştemden tohumunu alıp ektim. Ampul şeklinde olduğunu görünce de her sene ektim. AK Parti iktidarda olduğu sürece de her sene ekeceğim. Görenler şaşırıyor. Domates olduğunu anlamıyorlar önce. AK Parti domatesi diyoruz. Tohumunu isteyenlere ücretiz veriyoruz” dedi. Tadının, normal domateslere göre daha ekşimsi olduğunu anlatan Yeşilkaya, “Kahvaltılarda ve salatalarda güzel oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan isterse kendine kahvaltılarda yemesi için göndermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha önce tutmamıştı

“Ürün çeşitlendirme projesi” kapsamında Kasım 2012’de deneme amaçlı olarak Antalya’da üretilen sarı renkli ampul biçimli domates fazla verimli olmamış, maliyetinin yüksek, likopen oranının düşük olması ve aromasındaki yetersizlik nedeniyle tutmamıştı.
Etiketler