scorecardresearch

Bakan Zeybekci’den Dünya Bankası’nın rakamlarıyla ilgili açıklama

1 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dünya Bankası’nın Türkiye ile ilgili büyüme beklentisini değerlendirerek, “Dördüncü defa revize ediyor, yüzde 3 olarak açıkladığı rakamı şimdi yüzde 6.7’ye çıkardı. Dördüncü defa da büyük bir ihtimal tutturamayacak” dedi.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Eximbank 2017 Yılı Faaliyet Sonuçları ve 2018 Yılı Hedefleri konulu basın toplantısına katıldı.
Türkiye’nin büyüme hedeflerini tutturduğuna işaret eden Bakan Zeybekci, “Üretim ihracat ve üretimle katkı sunan bir bölge Ege ve bu beni bir Egeli olarak her zaman gururlandırmıştır. Türkiye ekonomisi de aynı, gelecekte umut vaat eden pozitif bakan bir ülke. İlk üç çeyrek ortalaması ile yüzde 4 büyüyen, üçüncü çeyrekte de yüzde 11.4 büyümüştür. Bunu söylediğimizde bıyık altından ‘hadi canım’ söylemlerine şahit olmuşsunuzdur. Türkiye OECD ülkeleri arasında dünyada bir numara olacak demiştik. Dördüncü çeyrek itibariyle baktığımız zaman da yine ilk başta söylediğimiz gibi pozitif bakış açısı ile ne dediysek Türkiye oraya doğru gidiyor” ifadelerini kullandı.
Etiketler