scorecardresearch

Traktörlü Sünnet Konvoyu

0 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 6 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Denizli’nin Pamukkale İlçesinde, sünnet düğünü için traktörler süslendi. Yaklaşık 10 traktöründe konvoyda eşlik ettiği sünnet traktörüne binen Mustafa Ali Sarıkaya, o anları yaşamanın mutluluğunu yaşadı.

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Cankurtaran Mahallesi Muhtarı Özgür Sarıkaya, 7 yaşındaki oğlunun sünnet düğününde traktör süsleyerek, sünnet arabası yaptı. Arkadaşlarını toplayan Muhtar Sarıkaya, yaklaşık 10 traktörle sünnet konvoyu oluşturdu. Traktör konvoyuyla mahallede tur atıldı, süslü traktör konvoyunu gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken, bazıları da o anları cep telefonlarına kaydetti. Dron kamera ile çekilen traktör konvoyu daha sonra düğün salonuna gitti. Çiftçi bir ailenin çocuğu olan Cankurtaran Mahallesi Muhtarı Özgür Sarıkaya, kendisi de çiftçilik ile uğraşmaya devam ettiğini ve hayalinin ‘oğlunun sünnet arabasını traktör yapma’ olduğunu belirterek “Hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Ben çiftçi çocuğuyum, çiftçilik ile hayatımızı devam ettiriyoruz. Aynı zamanda mahallemizin muhtarıyım. Yöresel bir anı olarak hatırlatmasını istedim. Cankurtaran Mahallemizin Yörük geçmişi olmasından dolayı bu bir hayalimdi. Katılan eş, dost ve akrabalara teşekkür ediyorum” dedi.

Sünnet olan 7 yaşındaki Mustafa Ali Hacı Sarıkaya ise, çok mutlu olduğunu belirtirken, havadan çekilen traktör konvoyunun görüntüsü de renkli görüntülere sahne oldu.
Etiketler