scorecardresearch

Yurt Dışına Çıkış İzni Zorunluluğu Kalktı

0 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Kamu görevlilerinin, yurt dışına çıkışta bağlı bulundukları kurumdan belge alma şartı bugünden itibaren kaldırıldı.

Atatürk Havalimanı’nda bulunan belge kontrol masaları bu gün kapatılarak, belge kontrol işleminin bittiği yazısı asıldı.

Atatürk Havalimanı'nda ve sınır kapılarında hizmet ve yeşil pasaport kullanan yolcuların yurt dışına çıkarken almak zorunda oldukları onay yazısı bugün gece yarısı itibariyle kaldırıldı. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gidiş Katı'nda bulunan uygulama masası gece 00.00'da kapatıldı. Uygulamanın sona erdiğini belirten duyurular bu noktalara asıldı.

Darbe girişiminin ardından sınır kapılarında bir dizi önlemler alınmıştı. Bu kapsamda hususi ve hizmet damgalı pasaportları ile yurt dışına çıkmak isteyen kamu görevlilerinin bağlı bulundukları kurumlardan yurt dışına çıkabilir yazısı almaları gerekiyordu. Bu özellikteki yolcular biniş bankosundan aldıkları biniş kartları ile polisin kurduğu stantlara gelerek yazılarını ibraz ettirmeden yolculuk yapamıyordu. Sınır kapılarına gönderilen genelge doğrultusunda 15 Kasım'dan itibaren kamu görevlilerinden belge istenmeyecek.
Etiketler